Lekarz Lublin

temat wstydliwechoroby

Dr. n-med. Ryszard Siwek - Prywlana Specjalistyczna POLIKLINIKA

"Wstydliwe choroby mężczyzn ??"Szereg programów zdrowotnych dotyczy głównie schorzeń występujących częściej i wymagających farmakologicznego leczenia. Nic dziwnego, że wspierane są one przez potężne firmy farmaceutyczne. Profilaktyka chorób rzadziej występujących jest nadal niedostateczna, Wśród schorzeń wymagających chirurgicznego leczenia szczególne miejsce zajmują "WSTYDLIWE CHOROBY MĘŻCZYZN". Strach i nieuzasadniony wstyd przed operacją są powodem wieloletnich zaniedbań i niepotrzebnego cierpienia. Czasami dopiero powikłania, zagrażające zdrowiu, zmuszają do szukania pomocy. Potwierdzają to nasze 13-letnie obserwacje kliniczne.
Do mężczyzn, cierpiących z powodu stulejki, krótkiego wędzidełka, krzywego członka, spodziectwa czy braku jądra w mosznie trzeba dotrzeć. Pomóc im pokonać barierę "tajemnicy" dolegliwości. Zachowanie dyskrecji i prywatności pacjenta oraz zaufanie znacznie to ułatwiają.
Stulejka to nie tylko "nadmiar skórki", ale czasami duży problem. Nie leczona naraża mężczyznę na przewlekłe fizyczne i psychiczne cierpienie. Nieznośny ból, pękanie napletka, krwawienie i powstawanie blizn uniemożliwiają normalne współżycie. W skrajnych przypadkach zaniedbania choroba doprowadza do raka. Stulejka wymaga leczenia chirurgicznego. Zabieg wykonujemy w znieczuleniu miejscowym. Większość pacjentów nie wymaga po operacji kuracji przeciwbólowej. Nasza praktyka pozwala przypuszczać, że jeszcze wielu ukrywa tę chorobę. Dlatego apelujemy do wszystkich zainteresowanych o przełamanie "barier". W przypadku podejrzenia stulejki wizyta u lekarza jest konieczna.
Zbyt krótkie wędzidetko napletka utrudnia jego przesuwanie. Wzwód członka i spółkowanie są niezwykle bolesne. Wielu pacjentów przyczynę tego upatruje w slulejce, tymczasem powodem dolegliwości okazuje się krótkie wędzidełko. Czasami dochodzi do jego przerwania i krwawienia. Po wygojeniu rany powstaje blizna, pogłębiająca schorzenie. Problemy związane z tą dolegliwością nie pozostają bez wpływu na życie seksualne i utrzymanie prawidłowej higieny. Krótkie wędzidełko wymaga leczenia wymaga leczenia chirurgicznego w znieczuleniu miejscowym. Wyniki są dobre.
Skrzywienie członka towarzyszy najczęściej wadom wrodzonym cewki moczowej: spodziectwu i wierzchniactwu. Czasami obserwujemy skrzywienie bez towarzyszących zmian. Ujawnia się ono wyraźnie podczas erekcji. Bez wzwodu prącia wada czasami jest niewidoczna. Główną dolegliwością jest defekt kosmetyczny podczas wzwodu. Satysfakcja seksualna jest niedostateczna. Mężczyźni mają poczucie niższej wartości. Przez długi czas nie chcą "zdradzić" swojego problemu. Skrzywienie członka wymaga leczenia operacyjnego w narkozie.
Spodziectwo - prącie jest zagięte haczykowato ku dołowi. Występowanie tej nieprawidłowości u dorosłych mężczyzn świadczy o zaniedbaniu w okresie dziecięcym. Często oddają oni mocz w pozycji siedzącej, a współżycie seksualne jest znacznie utrudnione. Leczenie tego schorzenia u dorosłych jest trudne.
Brak jądra w mosznie od urodzenia lub jego utrata to duży defekt estetyczny dla mężczyzny. Można go rozwiązać poprzez wszczepienie protezy gonady. Wyniki takiego leczenia w naszej obserwacji są obserwacji są bardzo dobre.
Powyższe choroby, pomimo i rozwoju nauk medycznych, stanowią nadal wiele problemów, Ich rozwiązanie zależy zarówno od chorych, jak i lekarzy


ZDROWIE - Wchodni Informator Medyczny nr 1/31 str. 8


Poliklinika Lublin

Informacja: 81 744 76 72
Korekcja Uszu
Dyżur: 602 328 777

Dotacja Unii Europejskiej ZPORR dla Polikliniki