Lekarz Lublin

temat stulejkachoroba

Stulejka choroba chłopców czy dorosłych mężczyzn?Pacjenci mówią o stulejce, że to choroba męskich narządów płciowych objawiająca się tym, że "jest za dużo skórki". W powszechnej opinii choroba dotyczy chłopców. Medycyna określa stulejkę jako zwężenie otworu napletka uniemożliwiające odsłonięcie żołędzi. Stulejka może być wrodzona i nabyta. Stulejka sprzyja gromadzeniu pod napletkiem wydzieliny i powstawaniu stanów zapalnych. W skrajnych przypadkach może rozwinąć się nowotwór. Chory ze stulejką odczuwa ból, ma problemy z oddawaniem moczu, u starszych chłopców pojawia się ból podczas wzwodów, pękanie napletka, pieczenie, krwawienie i powstawanie blizn.
Niewyleczona w dzieciństwie stulejka staje się ogromnym problemem dla dorosłych mężczyzn. Przykre objawy powodują unikanie towarzystwa kobiet, unikanie współżycia z żoną.
Stulejka u dorosłych wymaga leczenia chirurgicznego. Polega ono na częściowym lub całkowitym odcięciu napletka lub innym zabiegu plastycznym. Sposób usunięcia stulejki zależy od zaawansowania schorzenia. Zabieg chirurgiczny wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Przy zastosowaniu odpowiednich środków jest on praktycznie bezbolesny. Większość pacjentów po kuracji nie wymaga terapii przeciwbólowej. Wyniki leczenia w większości przypadków są dobre.


Poliklinika Lublin

Informacja: 81 744 76 72
Korekcja Uszu
Dyżur: 602 328 777

Dotacja Unii Europejskiej ZPORR dla Polikliniki