Lekarz Lublin

temat poliklinika

"Niepubliczne ośrodki zdrowia - Prywatna Specjalistyczna Poliklinika"Prywatna Specjalistyczna Poliklinika, mieszcząca się przy ul, Romera 57 w Lublinie, funkcjonuje od 20 lat. Przeprowadzane są tam różnego rodzaju operacje i zabiegi chirurgiczne.
Mężczyżni mogą wyleczyć się z wielu tzw. chorób wstydliwych, np. zoperować przepuklinę, wodniaki jąder, stulejki, niezstąpione jądra czy spodziectwo.
Poliklinika specjalizuje się również w chirurgii estetycznej, Przeprowadza korekcje powiek oraz odstających uszu. Poza tym, pacjent może usunąć różnego rodzaju tatuaże, blizny i tzw. sznyty oraz zlikwidować kaszaki, łuszczaki, żółtaki powiek czy żylaki.
Zaletą polikliniki jest możliwość uzyskania wielu porad przez Internet. Pacjent może wystać e-maila pod adresem: informacja@poliklinika.lublin.pl. W krótkim czasie otrzymuje odpowiedź od wykwalifikowanego lekarza specjalisty.
-Zainteresowanie pacjentów jest ogromne. Codziennie otrzymujemy wiele pytań - mówi dr n. med. Ryszard Siwek z Prywatnej Specjalistycznej Polikliniki w Lublinie. - Zwłaszcza pacjenci cierpiący na tzw. choroby wstydliwe nie mają odwagi rozmawiać o swoich dolegliwościach oko w oko z obcą osobą. W ten sposób zapewniamy im dyskrecję i intymność.
W przychodni wykonywane są rozmaite zabiegi z zakresu chirurgii dziecięcej, np. usuwanie kurzajek, brodawek, znamion i wyrośli skórnych oraz wrastających paznokci. A także operacje przepukliny pachwinowej, stulejki czy niezstąpionych jąder. Poliklinika specjalizuje się w tzw. chirurgii jednego dnia. To bardzo korzystna forma leczenia zwłaszcza dla dzieci, które źle się czują w warunkach szpitalnych.
- Wykonujemy operację w znieczuleniu ogólnym, po której dziecko jeszcze tego samego dnia wraca do domu - wyjaśnia Siwek. - Również na sali staramy się stworzyć rodzinną atmosferę. W ten sposób chronimy delikatną psychikę naszych małych pacjentów.
Warto podkreślić, że od l stycznia 2005 roku "operacje jednego dnia" wykonywane będą za darmo, w ramach kontraktu z NFZ. W prywatnej poliklinice można także wyleczyć się z wielu chorób z zakresu proktologii. Prowadzone jest tam zachowawcze leczenie chorób okolicy odbytu oraz zabiegi i operacje ropni, przetok, hemoroidów i wielu innych dolegliwości. W poliklinice wykonywane są rozmaite zabiegi ambulatoryjne oraz operacje wad narządów płciowych.
Ponadto pacjenci mogą zasięgnąć porad oraz leczyć choroby z zakresu laryngologii, seksuologii, alergologii i ortopedii dziecięcej.

Katarzyna Konowałek

Dziennik Wschodni
sobota, 11 grudnia 2004Poliklinika Lublin

Informacja: 81 744 76 72
Korekcja Uszu
Dyżur: 602 328 777

Dotacja Unii Europejskiej ZPORR dla Polikliniki