Lekarz Lublin

temat operacjeudzieci

"OPERACJE U DZIECI W SZPITALU JEDNEGO DNIA"Każda ingerencja u dziecka powoduje ból i uraz psychiczny. Przykre doznania wpływają niekorzystnie zarówno na małego pacjenta, jak i jego opiekunów. Dlatego w procesie leczenia wykorzystujemy wszystkie możliwe sposoby ich zwalczania.

Dziecko leczone operacyjnie wymaga szczególnej troski. Lęk przed zabiegiem, pobyt w szpitalu i rozstanie z rodziną stanowią duże przeżycie. Odzyskanie równowagi psycchicznej po zabiegu napotyka czasami sporo trudności. Dotyczy to zwłaszcza dzieci najmłodszych. Istotne znaczenie ma tutaj odpowiednia atmosfera personelu medycznego i samego oddziału. Uśmiech, życzliwość i wyrozumiałość mogą chronić delikatną psychikę małego pacjenta.

Chirurgia jednego dnia oceniana jest od wielu niezwykle pozytywnie zarówno przez rodziców, jak i lekarzy. Decyduje o tym głównie krótka rozłąka z dzieckiem i możliwość szybkiego powrotu do domu.
W taki sposób operowane są dzieci z powodu PRZEPUKLINY PACHWINOWEJ, NIEZSTĄPIONYCH JĄDER, STULEJKI oraz innych schorzeń.

Chirurgię jednego dnia prowadzimy w naszej poliklinice od 13 lat. Oparliśmy się na doświadczeniach innych ośrodków medycznych. Z upływem czasu poddaliśmy analizie własne spostrzeżenia i uwagi dotyczące tego sposobu leczenia.

Leczenie rozpoczynamy już od pierwszej wizyty. Chirurg musi zdobyć zaufanie małego pacjenta.
Nasza zasada: "maksimum domu, minimum szpitala", oczywiście w rozsądnych granicach, pomaga choremu dziecku.

Rodziców informujemy dokładnie o sposobie leczenia. Często posługujemy się ilustracjami graficznymi. Tłumaczymy na czym polega operacja co ułatwia dalszą pielęgnację ich pociechy.
W dniu operacji kontakt z najbliższymi do czasu rozpoczęcia zabiegu jest niezwykle pomocny w leczeniu. Po operacji dziecko wraca do rodziców. Przez cały czas jest nadal pod opieką anastezjologa i chirurga. Zwykle po kilku godzinach mały pacjent wraca do domu.

Teraz dalszą opiekę nad swoim maluchem sprawują rodzice pod nadzorem lekarza. Dziecko po operacji najlepiej czuje się we własnym łóżku, w otoczeniu najbliższej rodziny. Dzięki temu minimalizujemy stres po zabiegu i zapewniamy najlepsze warunki gojenia rany.

Powrót do pełni zdrowia następuje szybko. Niektórzy pacjenci swoją żywotnością zadziwiają nie tylko najbliższych, ale i lekarzy. Niejednokrotnie usłyszeliśmy od rodziców, że dziecko w domu zachowywało się tak, jakby nie było operowane.Poliklinika Lublin

Informacja: 81 744 76 72
Korekcja Uszu
Dyżur: 602 328 777

Dotacja Unii Europejskiej ZPORR dla Polikliniki