Lekarz Lublin

temat estetyczna

"Chirurgia Estetyczna" • Odstające Uszy


  Zabieg polega na wycięciu części skóry z tyłu ucha oraz nacięciu lub wycięciu części chrząstki. Pozwala to uzyskać oczekiwany przez pacjentów optymalny efekt kosmetyczny. Po zabiegu pacjent wraca do domu. Po 7-10 dniach zdejmujemy szwy.

 • Blizny i Tatuaże


  Leczenie blizn i usuwanie tatuaży wymaga nieraz zastosowania różnych technik chirurgicznych. Dotyczy to zwłaszcza blizn po samookaleczeniu. Niekiedy postępowanie należy rozłożyć na etapy

 • Kaszaki


  Kaszaki to guzy skóry, powstające wskutek zastoju wydzieliny gruczołów łojowych. Umiejscawiają się najczęściej na głowie, rzadziej w innych okolicach ciała. Wymagają one radykalnego wycięcia, czego efektem jest całkowite wyleczenie.

 • Tłuszczaki


  Tłuszczaki zbudowane są z tkanki tłuszczowej i pokryte zdrową skórą. Najczęściej występują na tułowiu. Ich leczenie polega na całkowitym usunięciu, po którym nie notujemy nawrotów.

 • Znamiona


  Zmiany te usuwane są w granicach zdrowej skóry i poddawane badaniu pod mikroskopem. Zdjęcie szwów kończy leczenie.

 • Brodawki


  Są to twory w kształcie guzków różnej wielkości od łebka szpilki po wiśni. Dermatolodzy i onkolodzy decydują o sposobie usunięcia zmian. Leczymy je chirurgicznie i za pomocą elektrokoagulacji, co pozwala uzyskać korzystny efekt kosmetyczny.

 • Kurzajki


  Kurzajki to grudki i guzki różnej wielkości. Występują najczęściej na rękach i stopach. Według naszych obserwacji najskuteczniejszym sposobem ich leczenia jest elektrokoagulacja.

 • Wrastające Paznokcie


  Dolegliwości te dotyczą najczęściej palców stóp. Zginające się brzegi płytki paznokciowej drażnią okoliczne tkanki i powodują ich zapalenie. Wkrótce zjawia się ropienie i ziarnina określona "dzikim mięsem". Jedynym skutecznym sposobem pozbycia się tej dolegliwości jest leczenie chirurgiczne.
Poliklinika Lublin

Informacja: 81 744 76 72
Korekcja Uszu
Dyżur: 602 328 777

Dotacja Unii Europejskiej ZPORR dla Polikliniki